O nás

Divize HENNLICH ENERGY se specializuje na tyto tři oblasti:

  1. výměníky tepla a průmyslové chladiče včetně chladicích systémů na míru
  2. hydraulické akumulátory a jejich příslušenství
  3. využití odpadního tepla a obnovitelných zdrojů energie a s tím související výroba tepla a elektřiny


Vzduchové chladiče vlastní výroby se využívají převážně pro chlazení olejů v hydraulice a mazání. K dispozici je široká řada standardních chladičů k dodání do 1 týdne. Navrhujeme také speciální motorové chladiče na míru

V sortimentu výměníků tepla dodáváme deskové výměníky tepla (pájené i montované) včetně mikrokanálových a celonerezových, a trubkové výměníky tepla včetně výměníků tepla pro viskózní média

Speciální produktovou řadu výměníků tepla tvoří ECO-mizer®. Jedná se o spalinové a rekuperační výměníky pro využití odpadního tepla v průmyslových procesech.    

Navrhujeme, vyrábíme a dodáváme hydraulické akumulátory a jejich příslušenství.

Dodáváme technologie pro využití odpadního tepla a výrobu elektrické energie. Konkrétně ORC jednotky, parní expandéry HELIEX pro sytou a znečištěnou páru, a v nedposlední řadě i klasické parní turbíny indického výrobce Triveni o výkonech do 30 MWe.   

Ve spolupráci s renomovanými českými a německými partnery a univerzitami se zabýváme vývojem vlastní nízkoteplotní ORC jednotky o výkonu 40 kW.  

V oblasti využití bioodpadu jsme vyvinuli unikátní bioplynovou stanici alpha FERM® o výkonu až 100 kWe na principu sucho-mokré fermentace.